Lækker sprød is på pind
Knasende ispinde - den knasende lækkerbisken er ikke kun til sommernydelse! Isen, der er lavet af fint hø, krydderurter og frø, er farvestrålende indhyllet i sprøde gulerødder og duftende kornblomster.
Håndtaget, der er lavet af naturligt træ, kan gnaves på og fortæres.
Det opfordrer gnavere og dværgkaniner til at nyde lækkert gnaveunderholdning og engagere sig i meningsfuld langvarig aktivitet. De høje niveauer af råfibre i de forfriskende urter, som den indeholder, fremmer fordøjelsen positivt og støtter samtidig essentiel tandnedslidning.
Tilskudsfoder - dværgkaniner og gnavere
Sammensætning
vegetabilsk stivelse, bjergengehø 15,5%, gulerødder 11,3%, havreflager, hvedeflager, ærteflager, persille, lucerne, hvede, hårdttræ, rapsolie, puffet hvede, cornflakes, puffede majs, citronmelisse, peber, rib, plantain, coneflower, kornblomst blomster 1%, havre, rødkløver blomster, morgenfrue blomster, mælkebøtter
Analytiske komponenter
Protein 9,1%, fedtindhold 4,2%, råfibre 9,9%, calcium 2600 mg/kg, fosfor 1700 mg/kg, natrium 500 mg/kg
Foderanbefaling
Skal fodres som snack